Pływalnia w każdej szkole podstawowej?

Zacznijmy od tego, że zajęcia na basenie są przede wszystkim przyjazne dla rozwoju nie tylko dziecka, ale także i dorosłych. To dzięki wodzie, możemy zadbać o swoją poprawną sylwetkę. Ponadto regularny pobyt na basenie poprawia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki, a przede wszystkim wzmacnia mięśnie!
Czy w każdej szkole podstawowej znajduje się basen?
Niestety nie… Każda szkoła podstawowa, która nie posiada swojej własnej pływalni, korzysta z gotowych rozwiązań, na przykład pobliskiego basenu. Sam pamiętam, kiedy chodziłem do szkoły podstawowej, która właśnie nie miała basenu. Było to troszkę frustrujące, gdy z Panią od wychowania fizycznego na każde zajęcia na basenie, musieliśmy dojeżdżać autobusem. Tak! Kiedyś nie było tak jak dziś, że szkoła zapewnia transport dzieci na pływalnię, zamawiając firmę przewozową, która podstawi punktualnie pod szkołę busiki lub autokar. Kiedyś były inne czasy i dojeżdżało się autobusem.
Jeśli szkoła podstawowa ma basen na swoim terenie, jest o tyle plus że szkoła nie musi ponosić kosztów właśnie transportu dzieciaków, a same dzieci nie tracą czasu na podróż na i z pływalni, a w tym czasie cieszą się pobytem na basenie, który wychodzi im tylko na zdrowie!

Dodaj komentarz